Kesici Test ve Bakımları Nasıl Yapılır?

Kesici Test ve Bakımları

Kesicilerinizin test ve bakımı ile ışıkları açık tutmak, operasyonel güvenliği ve sürekliliği sağlamak için kritik öneme sahiptir. Ancak, kesicilerinizin ve gerilim trafolarınızın bakımını yapmıyorsanız, verimlilikleri azalacaktır. Bu olduğunda, artık sisteminizin gerektirdiği yük miktarını kaldıramazlar; sonuç olarak devre dışı kalırlar. Şalterlerinizin attığını veya büyük bir cihazı açtığınızda ışıkların karardığını fark ederseniz, voltaj transformatörlerinizi değiştirme zamanı gelmiş demektir.

Kesiciler, devre akımlarını kesmek, taşımak ve kısa devre koşulları gibi olağandışı durumlarda akımı belirli bir süre taşımak ve kesmek için kullanılan devre elemanlarıdır. Kesicilerin bakımı ve test edilmesi büyük önem taşımaktadır. İşletme güvenliği ve sürekliliğinin sağlanması için kesicilerin periyodik bakımlarının yapılması ve yılda bir kez test edilmesi gerekmektedir.
Marmara enerji olarak kesicilerin test ve bakımlarının doğru yapıldığından emin oluyor, işletme güvenliği ve sürekliliğinin sağlanması için çaba gösteriyoruz. Deneyimli ve uzman kadromuz sizlere en doğru hizmeti sunmaktan mutluluk ve gurur duyar.

Marmara Enerji olarak, her müşterimizin düzgün çalışan ve kullanımı kolay bir çatal-bıçak setine sahip olması gerektiğine inanıyoruz.
Ayrıca çatal-bıçak servisinizin sorunsuz çalışmasının ne kadar önemli olduğunu da biliyoruz. Bu nedenle müşterilerimize kendi evlerinde veya ofislerinde kendi çatal bıçaklarını kullanma seçeneği sunuyoruz. Bu, evde olmadığınızda veya hareket halindeyken bile kesmeye devam edebileceğiniz anlamına gelir!
Ayrıca sizin için aşağıdakiler de dahil olmak üzere eksiksiz bir kesici bakım hizmetleri yelpazesi sunuyoruz:

- Kesici açma süresinin ölçümü
- Kesici kapanma süresinin ölçümü
- Kesici yalıtım direnci ölçümü
- Kesici kontak geçiş direnci ölçümü

Bu kesici testleri bir sorun olup olmadığını ve doğru çalışıp çalışmadığını belirleyecektir. Kesici bakım süreci aşağıdaki gibidir:

- Kesici kontrol sisteminin kontrolü 
- Motor, açma, kapama bobini kontrolü 
- Yağlı kesicilerin yağ değişimi 
- Kesici mekanik kontrolleri 

Marmara Enerji deneyimli ve uzman ekibi sizlere en doğru hizmeti verebilmek için yıllardır sektörün içinde yer almaktadır. Deneyimli ve uzman ekibimiz kesici test ve bakımlarınızı yerinde yapacak ve işi tamamladıktan sonra size teslim edecektir. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizi aramanızı dört gözle bekliyoruz.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmutbey Mh. 2438 SK NO:50, 34218 Bağcılar/İstanbul (İstoç 20. Ada No:50)
TELEFON
0212 671 40 63
GSM
0 532 451 11 73
site-logo
Hakkımızda
Kurulduğumuz günden bu yana lider olma yolunda adım adım ilerlemekteyiz ve trafo bakım tecrübemizi her gün yeni müşteriler ile paylaşıyoruz.