İç Tesisat Uygunluk Kontrolleri

İç tesisat uygunluk kontrolleri elektrik tesisatının tamamını kapsamaktadır. Her yıl, yılda en az 1 kere olmak üzere ve uygun prosedürlere periyodik bir şekilde birlikte kabloların, dağıtım panolarının ve enerji odalarının bakımı da yapılmaktadır . İç tesisat uygunluk kontrolleri sırasında ilk önce ana dağıtım panolarının denetimi sağlanır. Sigorta kutuları, asansör panoları gibi hatlar denetlenip uygunluk testinden geçirildikten sonra gerilim altındaki bölümlerin yatılımı içinde bir kontrol yapılması gerekmektedir. Elektrik panolarının denetimi yapılırken panoların iç ve dış kapaklarının topraklanması dikkat edilmesi gereken nedenlerinden birisidir. Uygulanan uygunluk testlerinden biri de sigorta akımı için yapılır, nedenleri bulunur. İlk aşamada kabloların bozuk olup olmadığının ve elektrikli aletteki tehlike işretlerinin uygunluğunun kontrolü yapıldıktan sonra elektrik sorunsuz şekilde termal kameralar ile denetimden geçirilip kontrol edilir. İç tesisat uygunluk kontrollerinin son aşaması da topraklama sistemlerinin denetlenmesidir, son aşama dan sonra kontroller sona erer.

İÇ TESİSAT UYGUNLUK KONTROLLERİ NEDEN GEREKLİDİR?

Bu kontroller düzenli bir şekilde yapıldığı süreçte birçok yararı görülmektedir. Öncelikli olarak önlenecek can ve mal kayıpları iç tesisat uygunluk kontrollerinin başta gelen yararlarındandır. İç tesisatta oluşmuş herhangi bir arızayı önlemek için ön hazırlık sağlar. Tesisattaki zayıf bir noktanın varlığının fark edilmesi ve bu açığının kapatılması engellenir. Kullanılan enerjinin sağlıklı verimli olması sağlanırken artı veya eksi enerji tüketiminin ölçümleri yapılır. Oluşabilecek sürpriz kontrollerde en az hasara indirgemektedir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmutbey Mh. 2438 SK NO:50, 34218 Bağcılar/İstanbul (İstoç 20. Ada No:50)
TELEFON
0212 671 40 63
GSM
0 532 451 11 73
site-logo
Hakkımızda
Kurulduğumuz günden bu yana lider olma yolunda adım adım ilerlemekteyiz ve trafo bakım tecrübemizi her gün yeni müşteriler ile paylaşıyoruz.