Kesici Test ve Bakımları

Devre akımlarının yer değişikliğini sonlandırmak için kullanılan, devre benzeri sık rastlanmayan olaylarda da akımı kesmek gerekebilir. Bu Kesici test ve bakımlarının aksatılmaması gerekmektedir. Kesicilerin senede 1 kere periyodik bakımlarının ve testlerinin yapılması işletme güvenliği ve işleyiş şeklinde dolayı önem arz eder.
Kesici test ve bakımı, sekonder koruma röleleri aracılığıyla arıza sinyalini aldığı zaman bunları devre dışı bırakılarak zayiatı önler. Fakat düzenli olarak bakım ve testleri yapılmamış olan kesicilere bağlı trafolar, yüksek gerilim verilmesi durumunda açma kapama yapılması durumunda büyük zararlar görebilir.
 
Trafo bakımı, işletme güvenliği ve devamsızlığını sağlamak adına son derece önemli olan bu periyodik kesici test bakım ve testlerin doğru yapıldığını kontrol altına almaktayız. Tecrübeli ve alanında profesyonel kadromuz bu konuda sizlere en doğru ve kaliteli hizmet vermekten onur ve mutluluk duyarız.
 

Kesicilerin test aşamaları:

  • Kesici açma zamanının ölçülmesi
  •  Kesici kapama zamanının ölçülmesi
  •  Kesici izolasyon direnç ölçümü
  • Kesici kontak geçiş direnç ölçümü
 
Bu işlemler sonucunda kesicilerinizde bir sorun olup olmadığı düzgün bir şekilde belirlenip bakım gerekip gerekmediği belirlenir.
 

Kesiciler üzerinde gerçekleştirilen bakım aşamaları:

  • Kesici kumanda sisteminin denetlenmesi
  • Motor, açma, kapama bobininin denetlenmesi
  • Yağlı kesicilerin yağ değişimi
  • Kesici mekanik denetlemeler 
 
Trafo bakımı, müşterilerimize hak ettiğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz en doğru ve yararlı hizmeti sunmak için firmamız yıllardır sektör içinde çeşitli projeler gerçekleşmiştir. Tecrübeli ve alanında profesyonel yetkili kadromuz kesici bakımlarını yerinde sağlar, Kesici test ve bakımları ve onarımları tamamladıktan sonra müşterilerimiz için bütün problem ortadan kaldırılmış olur. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişim bölümünden iletişime geçebilir veya İstanbul’un her iyi yakasında da bulunan ve müşterilerimizi ağırlamaktan onur duyacağımız ofisimize misafir olabilirsiniz.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmutbey Mh. 2438 SK NO:50, 34218 Bağcılar/İstanbul (İstoç 20. Ada No:50)
TELEFON
0212 671 40 63
GSM
0 532 451 11 73
site-logo
Hakkımızda
Kurulduğumuz günden bu yana lider olma yolunda adım adım ilerlemekteyiz ve trafo bakım tecrübemizi her gün yeni müşteriler ile paylaşıyoruz.