Koruma Rölesi Test ve Bakımları

Koruma rölesi, elektrik devrelerinin açma kapamasına yarayan elektriksel anahtarlara denir. Herhangi bir dalgadan ve frekanstan etkilenmeden anahtarlama işini halleder. Çalışabilmesinin yolu ise yüzeydeki akımının iletilmesiyle gerçekleşir. Devrelerin giremediği kısımlarda daha büyük ehemmiyet kazanır ve bu nedenle testlerinin ihmale uğramadan düzgün bir şekilde uygulanması şarttır. Motor sargılarını ve sistemlerini oluşacak aşırı akımlara karşı kontrol etme görevi görür. Bu açıdan koruma rölesinin bakımları en iyi şekilde yapılmalı. Çalışma durumu belli testlerle ölçülmelidir. Bu yöntemle çalışması iyileştirilen koruma rölelerinin enerji dönüşümlerinde meydana gelen aşırı akıma karşı daha dayanıklı ve koruyucu olduğu bir gerçektir. Rölelerinin sistemde çalışırken aldığı hasarlar yüzünden oluşabilecek herhangi bir ters durumuna karşı düzenli yapılan bakım ve kontroller devreye girerek bunun önüne geçer. Bu test ve bakımlar motorun uzun ömürlülüğünü artırırken yapılan işlemler sonucu röle ayarları sağlıklı bir durma getirilir ve noksanları giderilebilir.
 

KORUMA RÖLELERİ TEST VE BAKIMLARI FAYDALARI


Koruma Rölesi Test ve Bakımları, Bakım sırasında en başta öncelikli olarak arıza kontrolü için kablo denetlemesi yapılır. Sisteme ne kadar nötr enerji gerektiği tespit edilir, motordaki soruların açacağı hasarların minimalize edilmesi ya da çözülebilmesi için doğal olarak bakımlar aksatılmaması gerekmektedir. Çünkü bu bakımlarda, örneğin yapılan kısa devre testi ile kablolardaki arızalar kontrol edilmesi gerekir. Elektrik tesisatı benzer olaylarda meydana gelebilecek yangın gibi durumlara karşı tedbirler önceden alınır. Yapılan açma kapama testi ile oluşma ihtimali olan sistemin düzgün bir şekilde çalışmaya devam etmesi sağlanır. Bu önlemler sayesinde başta can güvenliği sağlanır ve mali kayıplar en aza indirgenir. Alanında profesyonel ekipler tarafından yapılan bakım güvence sağlar ve bu yüzden uzman kadromuzu tercih edebilirsiniz.
 
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmutbey Mh. 2438 SK NO:50, 34218 Bağcılar/İstanbul (İstoç 20. Ada No:50)
TELEFON
0212 671 40 63
GSM
0 532 451 11 73
site-logo
Hakkımızda
Kurulduğumuz günden bu yana lider olma yolunda adım adım ilerlemekteyiz ve trafo bakım tecrübemizi her gün yeni müşteriler ile paylaşıyoruz.